Zeneművészet - Hírek

Citerásaink a XII Vass Lajos Népzenei Versenyen

Kedves Béla!
Észrevételeid alapján írtam egy összefoglalót, és csatoltam hozzá 2 képet.

2017. május 6-án a XII. Vass Lajos Népzenei Verseny demecseri ifjúsági elődöntőjén Arany minősítést nyert el az Aranytulipán Együttes. Továbbjutott a középdöntőbe.
2017. május 20-án a 19. KÓTA Országos Népzenei Minősítő kunhegyesi rendezvényén az Aranytulipán Együttes Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és karádi népdalcsokorral mutatkozott be. A Liliom Együttes Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és dunántúli népdalcsokorral lépett fel.
Az Aranytulipán Együttes Kiváló minősítést szerzett, továbbjutott az országos szintre. A Liliom Együttes pedig az Arany szint megszerzése után lehetőséget kapott a zsűritől, hogy induljon az Aranypáva díjért.

Mindkét együttes jól érezte magát a versenyeken. A zsűri megerősítései, útmutatásai kedvet és irányt adtak a további tanuláshoz. Érdekesek voltak számukra az idősebb együttesek népdalcsokrai, örömmel láttak, hallottak hasonló korú diákoktól színvonalas produkciókat.

Üdvözlettel: Szabóné Bugán Ági

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.