Digitális munkarend - Google G Suite felületen

GOOGLE CLASSROOM KISOKOS

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium a YouTube oldalán sok jó és hasznos oktató videót tett már közé a Classroom használatáról.
Ezeket linkelem be ide, amelyeket figyelmesen átnézve diákként, vagy tanárként alapos ismeretet szerezhetsz a Google Classroom használatáról.

FELÜLET

Nagyon fontos az egységesség, ezért különösen szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy az általunk használt Google Classroom rendszerrel a Google Drive-on tárolt Google Dokumentumok (és Diák, Táblázatok) működnek jól, ezek használata a legegyszerűbb.

Ezért a következőkre kérünk Benneteket:

?  Ha feladatlapot szeretnétek nekik kiadni, akkor ezt is a Drive-on Google Dokumentumként készítsétek el először, és ezt csatoljátok a feladathoz (másolat készítése minden tanulónak funkció). Így mindenki a saját feladatlapját kitölti és beadja.

?  Wordben ne töltsetek fel nekik feladatlapokat, mert úgy a diákoknak le kell tölteni, szerkeszteni, és utána visszatölteni. Fontos az is, hogy nincs mindenkinek otthon MS Office a számítógépén/telefonján/tabletjén, ráadásul az 5-6. évfolyamosok még nem is tanultak informatikát.

?  A Google Dokumentumokat mindig a Drive-ról adjátok hozzá, semmiképp se linkként csatoljátok, mert különben gond lesz a hozzáférési jogosultságokkal.

KÉPZÉSI ÖSSZEFOGLALÓ

A Garabonciás Művészeti Iskola pedagógusainak kérszített anyagok a Classrom kurzusában érhető el.

MÓDSZERTAN

OKTATÓVIDEÓK

Diákok számára

Tanárok számára

Lajtai Ádám YouTube oldala
  1. Google Classroom használata - 1. rész - Tanterem létrehozása
  2. Google Classroom használata - 2. rész - Feladatok (írásbeli beadandó)
  3. Google Classroom használata - 3. rész - Tesztfeladatok
  4. Google Classroom használata - 4. rész - Felmerülő problémák, apróbb elemek használata
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium YouTube oldala
  1. Menük és beállítások
  2. Diákok és tanárok meghívása
  3. Feladatok fül, témakörök, anyagok
  4. Fájlfeltöltéses feladat
  5. Beadandók és feladatlapok
  6. Üres prezentáció készítése
  7. Feladatok javítása, értékelése
  8. Kérdőív (űrlap) létrehozása beállítások
  9. Kérdőív (űrlap) kérdéstípusok
  10. Kérdőív (űrlap) kiosztása
  11. Kérdőív (űrlap) javítása, értékelése
  12. Bejegyzés újbóli használata
  13. Érdemjegyek
  14. Munkacsoport hozzáadása tanárként
  15. Munkacsoport-vezetők - Kurzus elfogadása
  16. Osztályfőnök - Kurzus létrehozása, diák, szülő meghívása
  17. Képernyővideó készítése
  18. Google Classroom - Tanár - Meet online óra
  19. Google Classroom - Tanár - Adatkezelés
  20. Google Meet link létrehozása (Calendarból)
Jánosi János YouTube oldala

1. A Meet új fejlesztéseinek bemutatása + Videó megosztása hanggal + Classroom és Meet
  2. Meet, Classroom, Trükkök! Második hullám!
  3. Kurzusok mentése saját Classroomból iskolai Classroomba
  4. Tippek, trükkök a Classroomhoz és a Meet-hez I.
  5. Tippek, trükkök a Classroomhoz, Drive-hoz, videókészítéshez és közös játékhoz II.
  6. Kiegészítés a Classroomba mentő videókészítő programhoz
  7. A legjobb videókészítő program Classroomhoz
  8. Upload to Google Drive

ÉRTESÍTÉSEK

Túl sok értesítés esetén az értesítések ki-bekapcsolhatók akár kurzusonként is. Ha a Classroomba belépsz a bal felső sarokban látod a "hamburger ikont" (három vízszintes vonal, itt tudsz gyorsan váltani a kurzusok között és a naptár is elérhető innen). Ennek a menünek a legalsó pontja egy fogaskerék ikon, ami a Tanterem beállításait takarja. Ezt választva gördítsd a beállításokat a kurzusértesítésekig, ezt a pontot külön meg kell nyitnod. Innen már látható lesz, hogy melyik kurzusról kapsz értesítést és melyikről nem.

MEGHÍVÁSI PROBLÉMÁK

PROBLÉMA: bizonyos esetekben a kurzusba meghívásról nem kapnak automatikusan e-mailt a diákok, viszont a meghívás a Classroomban a kurzusok áttekintésénél ekkor is látszik, ott tudnak jelentkezni.

JAVASLAT: Ha valaki a csoportból nem jelentkezett a meghívódra, akkor neki személyesen küldj e-mail, vagy valami más csatornán is vedd fel vele a kapcsolatot, hogy a kurzusokra közvetlenül ránézve jelentkezzen.

PROBLÉMA: ha valakit tévesen vettél fel a csoportba (pl több egyező nevű tanuló esetén) azt tudod törölni

JAVASLAT: jelöld ki (a neve előtt a jelölőnégyzettel) és a névsor elején a műveletek gomb nyitja a törlés menüpontot.