Elektroakusztikus versenyt rendeztek a kanizsai iskolában

Forrás: Zala megyei hírportál

Már negyedik alkalommal rendezték meg a dél-zalai városban lévő művészeti iskolában a rangos megmérettetést, amelyen idén harminc diák vett részt. Az ország minden tájáról, Miskolctól Záhonyig érkeztek növendékek a versenyre. A házigazda intézményt négy diák képviselte a billentyűknél.

Baráth Zoltán igazgató elmondta: négy kategóriában, különböző korcsoportokban adtak számot a gyerekek tudásukról.

? A versenyt az Oktatási Hivatal hirdette meg. A diákok nem csak klasszikus műveket adtak elő. Kortárs zene, sőt popzene is felcsendült a versenyen ? összegezte Baráth Zoltán.

A versenyt keyboard 2. korcsoportban Tóth István Bendegúz, 3.-ban Szabó Ákos nyerte. Szintetizátor kategóriában Lancz Gabriella, illetve a kanizsai Császár Péter János bizonyult a legjobbnak. A számítógépes zene mezőnyében a helyi művészeti iskola tanulója, Böjti István kapott különdíjat.

További képekért kattints a linkre!