Kántálás Sajószentpéteren (2008-02-09)

A sajószentpéteri "Garabonciások" december 18-án és 20-án a sajószentpéteri tagiskolákban kántáltak. Felélesztették azt a szép, régi hagyományt, amelyet régen a falusi emberek tartottak: házról házra vitték a jó hírt Jézus születéséről és a családoknak jó egészséget és mellé jó  termést, bőséget kívántak. Mi is ezt tettük, bekopogtunk az iskolák kapuján, hogy az ott tanuló diákoknak és tanáraiknak jókívánságainkat átadjuk.

Zenével, énekszóval és verssel szinesítettük az előadásunkat. Cserébe kaptunk sok finomságot, amit ilyenkor szokás adni (van a háznál): édességet, csokoládét, süteményeket.

A kis zenészek nagy lelkesedéssel, kitartással muzsikáltak, négy tagiskolában hatszor adták elő a műsorunkat! A Ragány és Rublinszki családnak külön köszönet jár, mert hozzájárultak a gördülékeny szerepléshez.

Következő fellépésük a sajószentpéteri grafika-kiállításon volt, majd január 31-én nagyon szép, tartalmas koncertet adtak, melyről a továbbiakban fogok beszámolni.

Miskolc, 2008. febr. 06. Bánvölgyiné Hortobágyi Hajnalka