A Kaméleon Musical Gyermekszínpad hírei (2007-12-08)

Szeptember – Október - November

Szeptember elején részt vettünk a Zempléni Településszövetség Napján, amit az idén Gesztelyben rendeztek meg.

Versenyeztünk is, immár másodszor jelentkeztünk az Ormosbányán megrendezésre kerülő Vidék Tehetségeinek Fesztiválján, ami fesztivál és verseny is egyben.
Itt a következő eredmények születtek:

Felnőtt kategória:
I. Turóczi Csaba
II. Szabó Milán
Különdíj: Görcsös Szabolcs, Görcsös Anikó

Gyermek kategória:
I. Ozsváth Petra
II. Görcsös Krisztián
III. Turóczi Eszter

Sajnos nem lehettünk részesei az ünnepélyes díjkiosztásnak, mivel a verseny után rögtön továbbutaztunk Miskolcra a Pannónia Hotelbe, ahol a Kiwanis Jótékonysági Egyesület felkérésére adtunk egy rövid műsort.
Októberben a Kaleidoszkóp Versfesztiválon vettünk részt Budapesten a Merlin Színházban, hét versmondóval (Szabó Milán, Turóczi Csaba, Lőkös Noémi, Siri Bianka, Perduk Alexandra, Ducsai Dániel, Görcsös Szabolcs). Minden versenyzőnek egy klasszikus költő és egy ma élő költő versével kellett felkészülnie.
Az ott töltött három nap „kulturális élményfürdő” volt számunkra, hiszen a versenyzésen kívül – a fesztivál keretein belül – megnézhettünk több prózai mű előadását, énekelt verseket hallottunk, táncszínházi előadást láttunk, és természetesen sok-sok gyönyörű verset hallottunk, amiből majd többet fel is fogunk használni az elkövetkezőkben.
A verseny minősítése még nem érkezett meg.

November 9-én a művészeti iskolákat ellenőrző Országos Minősítő Testület tagja látogatott el a kisebb csoport drámaórájára. A gyerekekkel együtt úgy éreztük, hogy jó hangulatú óra volt, és Szabó Antalné Kati néni is dícsérő szavakkal búcsúzott el tőlünk.

Ugyancsak a Kiwanis kérésére november 10-én Salgótarjánba utaztunk, egy jótékonysági rendezvényre.
Közben sem tétlenkedtünk: teljes gőzzel folytak a FAME és A dzsungel könyve, valamint a Hair próbái, amelyeket a megyaszói televízió szakembere rögzített is.  A FAME és A dzsungel könyve musicalekkel Sárospatakon lesznek előadásaink, az első november 20-án.

Az énekes gyerekek idén készült hangfelvételeiből, valamint az eddigi előadásaink hanganyagaiból CD kiadását tervezzük, ezeknek első példányai már el is készültek. Ezek természetesen nem kerülhetnek kereskedelmi forgalomba, de a gyerekek szülei, támogatóink és kedves ismerőseink, érdeklődők megvásárolhatják iskolánk alapítványának számlaszámán keresztül.