Tisztaszoftver: az érettségizők is rosszul járhatnak

Forrás: MTI Fotó: Balázs Attila

Az iskolák és az érettségizők is nehéz helyzetbe kerülhetnek, ha valóban leáll a Microsoft-szoftverek központi beszerzésére létrehozott Tisztaszoftver program. Az intéményeknek rekordidő alatt kellene váltani új operációs rendszerekre, ami a tanév közben reménytelen feladat egy iskolai rendszergazda és matematikatanár szerint - írja az Origo.

A Tisztaszoftver programnak köszönhetően az oktatási intézmények tanárai és diákjai térítésmentesen használhatják a Windowst, az Office irodai programcsomagot, az egyetemek pedig a Microsoft szerveres termékeit. Ez változhat meg március 1-jével, mert a projekt weboldalán megjelent rövid közlemény szerint a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium "a piaci verseny elősegítése érdekében meg kívánja szüntetni az egy piaci cég által fejlesztett szoftverek bérlésének támogatását."

Ez azt jelenti, hogy az iskolák az érettségi idejére Windows és Office nélkül maradhatnak. Amennyiben a minisztérium valóban nem hosszabbítja meg a szerződést, az iskolák kellemetlen helyzetbe kerülnek, és kénytelenek lesznek visszaállni a számítógépeikkel megvásárolt különböző verziójú Windowsokra, vagy valamelyik Linux-variánst választva újjá kell építeniük informatikai hálózatukat.