Sólyom Ferenc

Beosztás: tanár
Telefon: +36702200464
Email: solyomf@gmail.com
1980 óta tanítom a rajz tantárgyat, mely ma vizuális kultúra névre hallgat, 31 évet szakképző iskolában. 2013 óta általános iskolásokat is taníthattam utazó tanárként, 2016 óta teljes állásban.
Már a főiskolán kiderült, hogy a grafika áll a legközelebb hozzám.

A képzőművészet iránti érzékenyítésként folyamatosan tartok az általános iskolákban rajz szakkört. A tehetségesebb felsősök mellett egyre hangsúlyosabb az alsósok érdeklődése a foglalkozások iránt. A Garabonciás grafika és festészet tanszakon a tehetséggondozás mellett minden érdeklődő gyermeket befogadunk, hisz mindenkiben ott lappang a művész. A rajzi önkifejezés bátorítása, a tudatos megfigyelésen alapuló alkotó tevékenység öröme és a grafikai eszközök minél nagyobb tárházának megismertetése a fő feladat részemről. A legjobb alkotásokkal alkalomadtán pályázatokon is megmérettetnek a gyerekek, ahol az újszerű élmények és a sikerélmény alkotói és személyiségfejlesztő ereje vitathatatlan. A felkészítő tanárnak pedig visszaigazolás - és inspiráló erő az alkotásra.