Kisgyőri néptáncosok előadása

A miskolci Herman Ottó Ált. Iskola és Munkácsi Mihály Alapfokú Művészetktatási Intézmény 2010. 03. 20-án, első alkalommal rendezte meg az Ifjú népzenészek és néptáncosok baráti találkozóját a miskolci iskolák növendékei, gyermek és hagyományörző néptánc együttesei számára, melyre csoportunk is meghívást kapott. Örömmel fogadtuk a fölkérést és izgalommal készültünk a rendezvényre. Az éppen terítéken lévő aktuális összeállításunkkal, a Gergely-járással vettünk részt az igényesen megszervezett és lebonyolított találkozón. Külön köszönet illeti azokat a szülőket, akik saját autóikkal segítettek az utazásba.

Bár a mi gyerekeink volta a legfiatalabbak-1.2.osztály- egész jól viselték a "gyűrődést". A hatalmas aulába, több száz néző előtt, fegyelmezetten, ügyesen adták elő kicsinyeink a produkciót  Tapasztalatokkal, szép élménnyekkel gazdagon tértünk haza a hagyományteremtő szándékkal megrendezett találkozóról.

Grúz Atilla