Üdvözöljük honlapunkon!

Kedves Látogató!

A honlap készítése legelején azt kérdezte tőlem a szakember: milyen lapot szeretnél? Amelyik rólatok szól, vagy amelyik nektek szól?
Nem volt egyszerű a válasz, mint ahogy a megoldás sem, amit legbelül éreztem: szóljon nekünk, de rólunk is.
A lapunkat úgy szerkesztettünk tehát, hogy az egyoldalú információáramoltatás helyett a kétoldalú kommunkikációra is lehetőséget adjon. Én - erőmtől. időmtől és természetesen érdeklődési körömből adódóan - igyekszem friss információkat feltenni a lapra. Legyen ez a működési területünkön szervezett program, vagy olyan más esemény, amely a növendékeink, a szülők, vagy tanáraink érdeklődésére számot tarthat.  Hogy a lap rólunk is szóljon, kérek  minden kollégát, növendéket, hogy a honlapon elhelyezhető, elhelyezendő képet, információt juttassa el hozzánk, szóljon az személyes sikerről, vagy csoporttal átélt élményről! Kérem, ossza meg velünk! Regisztráljon a lapon, és akkor közvetlenül elérhetővé válik a "Cikk beküldése" felület. De az email-ben hozzánk küldött írásokat, képeket is feltesszük a lapra.
Címünk: garabonciasiskola@gmail.com

Korábbi cikkek a Keresés gomb segítségével találhatók meg.

Köszönettel: Mészáros Béla - igazgató

Garabonciás Művészeti Iskola - A Magyar Művészet Iskolája

XIV. REGIONÁLIS KEYBOARD – SZINTETIZÁTOR TALÁLKOZÓ ÉS VERSENY

máj
04

A miskolci Garabonciás Művészeti Iskola, a Kisvárdai Tankerületi Központ, a tuzséri Lónyay Menyhért Általános Iskola, Tuzsér Nagyközség Önkormányzata, valamint a Yamaha Zeneiskola Magyarország,  „Regionális Keyboard  - Szintetizátor Találkozó és Verseny” -t szervez.

Véleményezés: GMI Alapító Okirat tervezet (2018.04.27)

27

Fenntartói jogkörönél fogva a Garabonciás Alapfokú Művészeti Iskola Alapító Okiratát módosítom.

A 2018.04.27-i módosítás lényege:

• a tagintézményi szerkezet megszüntetése
  • a megszűnt telephelyek törlése

A csatolt alapító okirat tervezetének véleményezésére 2018.05.25-ig adok lehetőséget, amelyet a melléklet linken elérhető űrlapon tehetnek meg.

Elektroakusztikus versenyt rendeztek a kanizsai iskolában

21

A Farkas Ferenc Zene és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola adott otthont a kétnapos, országos, elektroakusztikus zenei versenynek.

Ifjú zenészek ültettek fát a Sóstói erdőben

11

Forrás: https://www.kelet.hu/fiataloknak/2018/04/10/ifju-zeneszek-ultettek-fat-a-sostoi-erdoben.kelet

A Kelet-Magyarország napilapban megjelent cikk az alábbi linken található.

ISMÉT A SÓSTÓI-ERDŐBEN SEGÍTETTEK A GARABONCIÁSOK

10

Forrás: https://www.nyiregyhaza.hu/ismet-a-sostoi-erdoben-segitettek-a-garabonciasok-2018-04-10

Az elmúlt évekhez hasonlóan, most is önkéntes faültetésen vettek részt a Sóstói-erdőben a Garabonciás Művészeti Iskola Eötvös Gyakorló telephelyének citerásai és népi énekesei szombaton, a NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészete segítségével.

2018.04.07 Facsemetét ültettek az Eötvös népzenészei

07

A nyíregyházi  Eötvös telephely citerásai és népi énekesei  faültetésben vettek részt  2018. április 7-én szombaton a Nyírerdő Zrt. Nyíregyházi Erdészete segítségével a Sóstói-erdőben. 500 csemetét ültettek a növendékek tanárukkal, családtagjaikkal, barátaikkal az erdészeti munkatárs szakmai irányításával. Örömükre kedvező volt az időjárás is, a közösségi program aktívan, jó hangulatban zajlott. A karitatív munkával a  levegő tisztaságát, a vízkészletek megőrzését, a klímaváltozás enyhítését kívánják szolgálni.

Ugri-bugri csoport félévi bemutatója

jan
24

Tiszalúc - 2018-01-23

2017.12.18 Eötvös citerásaink Szent István Nemesi Rend Kölcsey Ferenc csoportjának karácsonyi ünnepségén

dec
18

2017. december 18-án Nyíregyháza-Sóstóhegyen a Szent István Nemesi Rend Kölcsey Ferenc csoportjának karácsonyi ünnepségén adott népzenei műsort 1 citerás és 2 népi énekes növendékünk Eötvös-telephelyünkről. A kisgyermekektől az idősebb korosztályig szívesen hallgatták a karácsonyi népdalokat, a citerajátékot. A szereplők köszönettel fogadták a szervezők kedves vendéglátását.

2017.12.14 Eötvös citerások az iskola karácsonyi koncertjén

dec
14

2017. december 14-én a nyíregyházi Eötvös József Gyakorló Általános Iskola karácsonyi ünnepségén szerepeltek citerás és népi énekes növendékeink több műsorszámmal is. Diákjaink az iskola énekkarával, a Piccoli Archi vonós zenekarral és a Vikár Sándor Alapfokú Művészeti Iskola diákjaival együtt örvendeztette meg a családtagokat, pedagógusokat egy meghitt, színes ünnepi koncerttel.

További képekért kattints a linkre!

Feliratkozás Garabonciás Művészeti Iskola RSS csatornájára